Фото: Се пофалил дека ја убил сопругата со фотографија на Фејсбук

Со прикачување на фотографија од мртвото тело на својата сопруга, еден Американец на социјалната мрежа Фејсбук се фалел дека си ја убил жената.Актерот од Мајами, Дерек Медина  е приведен за убиство на својата сопруга. Тој на својот Фејсбук профил напишал:
„Ќе добијам затвор или смртна казна за убиство на мојата сопруга, дечки ќе ми недостигате и чувајте се, пријатели од Фејсбук ќе ме видите на вести“.
Потоа објавил фотографија на која се гледа мртвата сопруга со глава облеана во крв и над неа напишал „Почивај во мир Џенифер Алфонсо“.
Актерот од Мајами, Дерек Медина  е приведен за убиство на својата сопруга. Тој на својот Фејсбук профил напишал:
„Ќ

Пронајдете не на следниве мрежи: