ФОТО: Се запали камион на Плетвар

Loading...

На планинскиот превој Плетвар, денеска се запали товарно возило. Причините за опожарувањето на камионот не се познати, но навремено е спречена поголема катастрофа.Учесници во сообраќајот кои биле во близина биле уплашени да не дојде до експлозија, пренесуваат очевидци.

Фото: Маркукуле.мкУчесници во сообраќајот кои биле во близина биле уплашени да не дојде до експлозија, пренесуваат очевидци.

loading...