Фото: Се запалил пред 200 луѓе кои го гледале на интернет и го бодреле да оди до крај!

Дваесет годишниот Стивен го снимил својот обид за самоубиство. Се напил полна рака лекови, потоа пиел вотка, и на крајот ја запалил својата соба. Сето ова преку сајтот “4chan“ а во саботата го следеле 200 гледачи кои го бодреле да оди до крај!Идентитетот на момчето не е познат. Се претставил како Стивен и го снимил својот обид за самоубиство кој во живо го следеле 200 гледачи. Се верува дека се работи за студент од Канада.
Во саботата вечерта, Стивен пред камерата која пренесувала се што се случува на сајтот “4chan“ кој дозволува анонимни постови од корисниците, се напил повеќе таблети, потоа испил вотка и на крајот ја запалил собата.
Тој од под кревет, под корисничко име LOLDoge, продолжил да постира пораки: мртов сум, горам, готов сум.

Се кренал чад поради кој не се гледало што точно се случува. Во еден момент пожарникари влегле во собата на момчето и го извлекле од под кревет.
Дали го преживеал обидот за самоубиство не е познато.
Според сличните несреќни случаи, има повеќе претпоставки што се случило со Стивен. Некои медиуми го поврзуваат со пожарот во Питсбург во кој настрада маж, а други со пожарот во студентски дом во Канада во кој е повредено едно момче.Идентитетот на момчето не е познат. Се претставил како Стивен и го снимил својот обид за самоубиство кој во живо го следеле 200 гледачи. Се верува

Пронајдете не на следниве мрежи: