Фото: Селена Гомез „пдна во рацете“ на еден босански фудбалер

Loading...

Популарната пејачка Селена Гомез, додека престојуваше во Дубаи се запозна со босански фудбалер, по што медиумите веднаш ги споија.Станува збор за босанскиот фудбалер Сејад Салиховиќ, кој во исто време одморот го поминувал во арапскиот град.

Според американските медиуми, пејачката била одушевена од фудбалерот на германски Хофенхајм, бидејќи многу се разликувал од нејзиното последно момче, Џастин Бибер. Гомез и Салиховиќ биле и на заедничка романтична вечера.

 
Салиховиќ, исто како и Селена, е роден во 1992 година. Тој потекнува од Зворник, БиХ, но поради војната уште како дете, со семејството се преселил во Берлин.Станува збор за босанскиот фудбалер Сејад Салиховиќ, кој во исто време одморот го поминувал во арапскиот град.

loading...
Loading...