Фото: Шевченко на Вимблдон, но не поради својот сонародник Стаховски

Прославениот украински фудбалер, Андреј Шевченко, се најде во „ВИП“ делот каде се сместени најблиските на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ.
Украинецот беше во друштво на својата сопруга и синот на централниот терен и ја проследи убедливата победа на српскиот тенисер.
Фото: АП/ТанјугПрославениот украински фудбалер, Андреј Шевченко, се најде во „ВИП“ делот каде се сместени најблиските на

Пронајдете не на следниве мрежи: