Фото: Скопските девојки не го ни „рецкаат“ Герет Бејл

Интересна фотографија кружи низ социјалните мрежи каде јасно се гледа големата фудбалска светска ѕвезда Герет Бејл како се шета низ Скопје, но скопските девојки едноставно не го ни „рецкаат“…Герет Бејл не доби шанса на мечот со Македонија, па остана на клупата до крајот на натпреварот, нашата селекција забележа мошне значајна победа од 2-1.
Фото: kurir.mkГерет Бејл не доби шанса на мечот со Македонија, па остана на клупата до крајот на натпреварот, нашата селекција забел

Пронајдете не на следниве мрежи: