Фото: Слаткото синче на не баш слаткиот фудбалер!

Loading...

Кој е таткото на ова преслатко момче?Тригодишниот Иван пред неколку дена ги доби своите први оригинални копачки.- Тешко е со зборови да се опише неговата среќа кога ги здогледа – напиша гордиот татко.
А таткото, е познатиот хрватски фудбалер Лука Модриќ, кој засега сеуште игра за мадридски Реал, и со сопругата Вања и нивните дведеца Иван и петмесечната Ева, веќе година дена живеат во Мадрид.
Според пријателите на семејството Модриќ, Иван уште сега ја наследил талентот и љубовта кон фудбалот од својот татко.
Извор: republika.mkТригодишниот Иван пред неколку дена ги доби своите први оригинални копачки.- Тешко е со зборови да се опише

loading...
Loading...