Фото: Сликајќи смог сликал самоубиство

Loading...

Кинески фото репортер, документирајќи го загадувањето на воздухот на Ванхау, случајно со својот фотоапарат „улови“ и двајца млади луѓе кои во тие моменти скокаа од мостот во реката Јанц.
Весникот пренесува дека полицијата се уште трага за момчето и девојката кои извршија самоубиство скокајќи од мостот во реката, но шансите тие се уште да бидат живи речиси и да не постојат. Како што пренесува „Хубеи Дејли“, репортерот сликал фотографии од загадувањето на воздухот покрај реката, кога во еден момент слушнал: „Некоја е во водата!“ Кога погледнал во реката, сфатил што се случува.
На местото од каде што скокнал парот биле најдени женска ташна, полу полно шише алкохол и запалка. Меѓу работите најдена е и лична карта на момчето кое се фрлило, годишниот Лиу, но полицијата се уште не знае која е девојката која се фрлила со него.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Кинески фото репортер, документирајќи го загадувањето на воздухот на Ванхау, случајно со својот фотоапарат „улов

loading...