Фото: Снег среде пролет во Босна!

Снег среде пролет во Босна!Од утрово снег паѓа на планините во Босна и Херцеговина, а температурите се спуштија под нулата, јави „Klix.ba“.
Метеоролозите најавуваат дека врнежите од дожд ќе продолжат, а снег ќе паѓа на повисоките места.Од утрово снег паѓа на планините во Босна и Херцеговина, а температурите се спуштија под нулата, јави „Klix.ba“.
Метеоролозите

Пронајдете не на следниве мрежи: