Фото: Спектакуларен крај на „Пивофест 2013“ – Прилеп

Четири денови и ноќи забава, многу тони пиво и изедена скара. Завршува прилепскиот пиво фест 2013 година.
Маестро Зоран Џорлев ја загреа атмосферата со одличен бенд и прекрасни песни. Големогномет предизвика овации кај публиката.
За крај на овогодинешниот фестивал најпосетен на Балканот, настапува Горан Бреговиќ и неговиот оркестар “за свадби и погреби“.
Погледнете како изгледаше спектакуларниот крај на фестивалот во галеријата на ТЗМ.МКЧетири денови и ноќи забава, многу тони пиво и изедена скара. Завршува прилепскиот пиво фест 2013 година.

Пронајдете не на следниве мрежи: