Фото: Спортскиот „џин“ во изградба!

Последниве неколку месеци во изградба е спортскиот храм, дом на ракометните клубови на Вардар.Спортскиот гигант се гради по стандардите на ФИБА и ЕХФ и ќе располага со две сали, една голема со капацитет од 5,000 седишта и една помала со капацитет од 1,000 седишта, како и хотел со ресторани, спа центар, фитнес, базен, ВИП зона, блок за медиуми, конгресна сала и други придружни содржини.
Повеќе на спорт365

Пронајдете не на следниве мрежи: