ФОТО: Српски фудбалер му го грабна знамето на еден албански навивач!

Албански навивач упорно го провоцираше српскиот голман, кој остана изреволтиран од неговата постапка и реши да му го одземе знамето на кое беше прикажана картата на Голема Албанија.Голманот на Аполонија Вилсон Цаковиќ го одзема знамето кое ја величи тн. Голема Албанија од еден навивач кој влета на теренот.
Сѐ се случило во 23. минута од натпреварот, кога беше досуден пенал за Тирана, а еден играч на гостите се подготвувал да го изведе пеналот. Еден албански навивач влетал на теренот со знаме на кое пишувало: „Нема Албанија без Косово и Чемерија“. Чемерија е топоним кој го користат Албанците за северниот дел на Грција
Тој со знамето го провоцирал српскиот голман и го мавтал пред него. Цаковиќ му го одзел знамето од рака и го фрлил. Обезбедувањето реагирало и го изнело навивачот, кој при излегувањето му пришол на Цаковиќ и му се заканувал.
На српскиот голман му замерија играчите на двата тима. Цаковиќ прими гол, а потоа тренерот го извади од игра.Голманот на Аполонија Вилсон Цаковиќ го одзема знамето кое ја величи тн. Голема Албанија од еден навивач кој влета на теренот.
Сѐ се случил

Пронајдете не на следниве мрежи: