Фото: Што бара раката на Жиру во шорцевите на Казорла?!

Интересна фотографија која крена многу прашина низ англиските медиуми.Имено, Арсенал со нерешениот резултат над Саутемптон на гостински терен (2-2) го загуби лидерското место во Англиската Премиер Лига.
 
Топ-тема моментално е секако прославата на шпанецот Санти Казорла при резултатскиот пресврт што го навести Арсенал на овој натпревар, откако губеше со 1-0.
Повеќе на sport365.mkИмено, Арсенал со нерешениот резултат над Саутемптон на гостински терен (2-2) го загуби лидерското место во Англиската

Пронајдете не на следниве мрежи: