Фото: Судир на воз и камион во Велес, возачот се бори за живот

Утрово на преминот кај велешката населба  „Превалец“ се случила тешка несреќа при што дошло до судир на воз и товарен камион „сканија“.
Според неофицијални информации несреќата се случила утрово во 7 часот и 20 минути. Возачот на камионот со штипски регистарки таблички, е во тешка состојба и веднаш е пренесен во велешката болница,
Патот Велес- Чашка е блокиран, а се врши увид на местото на настанот.
 

Фото: Канал 5Утрово на преминот кај велешката населба  „Превалец“ се случила тешка несреќа при што дошло до судир

Пронајдете не на следниве мрежи: