ФОТО: Суслина и Бундсен „брилјираа“ – ЖРК Вардар СЦБТ се пласираше на фајнал-форот!!!

Македонскиот шампион ќе биде дел од фајнал-форот во Лигата на Шампионите.Екипата на ЖРК Вардар СЦБТ успеа да се пласира во завршницата од Лигата на Шампионите откако денес оствари победа на домашен терен од – над шведски Савехоф во рамките од последното коло во главната фаза од Лигата на Шампионите.
Погледнете ги фотографиите од настанот и прочитајте повеќе на следниот ЛИНКЕкипата на ЖРК Вардар СЦБТ успеа да се пласира во завршницата од Лигата на Шампионите откако денес оствари победа на домашен терен од – над ш

Пронајдете не на следниве мрежи: