Фото: Трансферот на Бејл во Реал измислица на „Марка“?!

Фановите на англискиот премиерлигаш Тотенхем, гневни на тоа што според нив шпанска „Марка“ пренесува лажни и неточни информации околу наводниот трансфер на Герет Бејл во Реал Мадрид.Интересна сторија доаѓа од Лондон, каде навивачите на Тотенхем гневни на објавувањето на, според нив, невистинити стории околу евентуалниот трансфер на Герет Бејл во Реал Мадрид.
Наводно, „Марка“ пренесла дека Герет Бејл побарал трансфер од Даниел Леви (претседателот на Тотенхем), побарал да се оствари ветеното од негова страна, но можно е сето тоа да е измислица од страна на претходно наведениот медиум.
Инаку, се чини дека шпанска „Марка“ само направила copy-paste од вистинските изјави на хрватот Лука Модриќ кој навистина побара јавно заминување од Тотенхем и стави јасно дознаење на управата на овој тим дека сака да игра во Реал Мадрид.Интересна сторија доаѓа од Лондон, каде навивачите на Тотенхем гневни на објавувањето на, според нив, невистинити стор

Пронајдете не на следниве мрежи: