Фото: Транспарент на навивачите на Вардар ги собра сите аплаузи!

Транспарент на „Западот“ ги собра сите аплаузи на „Националната Арена Филип Втори“.Во 72-рата минута од натпреварот на „Националната Арена Филип Втори“, на големото дерби меѓу екипите на Вардар и Пелистер во рамките од 21-вото коло од домашниот фудбалски шампионат, домашните навивачи извадија транспарент што ги собра сите аплаузи на арената. 
Прочитајте за каков транспарент станува збор на спорт365Во 72-рата минута од натпреварот на „Националната Арена Филип Втори“, на големото дерби меѓу екипите на Вардар и Пелистер во рамките од

Пронајдете не на следниве мрежи: