Фото: За инат на сите, навивачите на Шалке му направија „МАКЕДОНСКО ЛОГО“ на Шалке 04!!!

„Уге“ добија казна поради веењето на знамето од Кутлеш на мечот со грчки ПАОК во рамките од Лигата на Шампионите, но, тие за инает на сите, смислија нов начин како да си тераат по својата замисла.Во знак на протест, тие направија ново лого на нивниот омилен тим, фудбалскиот гигант Шалке 04 и Македонија.

Навивачите на Шалке, кои се збратимени со навивачката група на „Вардар“, популарните „Комити“, знамето од Кутлеш, го поставија на своите лични фејсбук профили.

Фото: zase.mkВо знак на протест, тие направија ново лого на нивниот омилен тим, фудбалскиот гигант Шалке 04 и Македонија.

Пронајдете не на следниве мрежи: