ФОТО: Заев гордо се фали кога треба да навива за Шкендија

Лидерот на СДСМ на социјалните мрежи објави фотографија од трибините на арената Филип Втори со порака дека навива за Шкендија.Под фотографијата серија коментари за поддршка од етнички Албанци и бура негодувања од Македонците кои тимот во СДСМ веќе не може да постигне да ги избрише.
Сите прашуваат, зошто Заев не дојде да навива за Вардар, дали присуствуваше на Филип Втори или на Адем Јашари и дали заедно со Балистите скандираше за да го бодри тимот од Тетово.
Под фотографијата серија коментари за поддршка од етнички Албанци и бура негодувања од Македонците кои тимот во СДСМ веќе не може да постигне да ги

Пронајдете не на следниве мрежи: