ФОТО: Запознајте го светот на полжавите

Украинскиот фотограф Вјачеслав Мишченко ја создаде оваа прекрасна серија фотографии кои се фокусираат на поубавата страна од светот на полжавите.

Пронајдете не на следниве мрежи: