Фото: Знамето на „Комити“ на натпреварот Галатасарај-Шалке

Членови на навивачката група „Комити“ присуствуваа на мечот од 1/8 финалето од Лигата на Шампионите, Галатасарај-Шалке 04, крајниот исход од првиот натпревар на „Турк Телеком Арената“ во Истанбул гласеше 1-1, натпреварот го следеа 50 000 гледачи, а меѓу нив и неколку членови на навивачката група од Скопје, во прилог, фото од знамето на „Комити“ на овој натпревар.
Инаку, „Комити“ се збратимени со навивачката група на Шалке 04, па заедно го бодреа германскиот бундеслигаш на овој меч.

Фото: Vardar Liko-fans (Facebook)
 Членови на навивачката група „Комити“ присуствуваа на мечот од 1/8 финалето од Лигата на Шампионите, Галат

Пронајдете не на следниве мрежи: