Фото: Жо погодува до секунда во исто време на Купот на конфедерациите

Бразилскиот репрезентативец Жо постигна два гола за Бразил на Купот на конфедерациите, исто колку и суперѕвездата Нејмар. Но, верувале или не, Жо двапати погоди во исто време. Ем што погодува во судиско надополнување, но и против Јапонија, и против Мексико погоди точно до секунда – во 92:30 минута.

Извор: МКД.мкБразилскиот репрезентативец Жо постигна два гола за Бразил на Купот на конфедерациите, исто колку и суперѕвездата Нејм

Пронајдете не на следниве мрежи: