Фото:Џенифер Лопез доби ѕвезда на холивудскиот булевар

Американската пејачка и актерка Џенифер Лопез синоќа доби своја ѕвезда на популарниот „Булевар на славните“ во Холивуд.
Оваа ѕвезда со името на Џеј Ло е 2.500-от ваков знак на „Булеварот на славните„
На церемонијата на откривањето на ѕвездата присустваа поголем број фанови на Џенифер Лопeз, како и познатата актерка Џејн Фонда, раперот Питбул и продуцентот на „Амриканскиот идол“, Нејџел Литго.
– Многу сум среќна. Не можам да поверувам дека ова навистина се случува. Ова е супер, изјави 43-годишната Џеј Ло.
Погледнете го фотографиите на ТЗМ.МК
Одлуката поради која се постави ѕведата на Џеј Ло е фактот дека придонесува како во музиката така и во филомот.Американската пејачка и актерка Џенифер Лопез синоќа доби

Пронајдете не на следниве мрежи: