Фотографија откри се: За кого навива младиот Дракслер?

Германскиот фудбалер имал свој омилен тим од детството.Младиот фудбалер од Шалке, Јулијан Дракслер бил голем фан на Барселона кога бил дете и сето тоа го откри една фотографија која некако стигна до јавноста. Таа веднаш започна лавина на шпекулации за негов можен трансфер во овој тим, но не постојат официјални информации за такво нешто. 
Повеќе на Sport 365.mkМладиот фудбалер од Шалке, Јулијан Дракслер бил голем фан на Барселона кога бил дете и сето тоа го откри една фотографија која некако стигна

Пронајдете не на следниве мрежи: