Фото:Сека со чуден фустан!

Loading...

Таа покажа дека сака долги фустани, а со тоа и христијанството…
Пејачката Сека Алексиќ ги пласира своите фотографии на социјалните мрежи, а овој пат постави слика каде е облечена за ревијата на модниот креатор Звонко Марковиќ. Како што може да се види таа на себе има долг фустан, креација на „Dolce&Gabbana“, на која се наоѓаат шари со мотиви од црква. Може да се види на нејзиниот фустан, ликот на Богородица, а на тоа додала и гламурозен накит, обетки, во облик на крст. Некои и се восхитуваа, додека други ја критикуваа како со ова ја навредува религијата.

Пејачката Сека Алексиќ ги

loading...
Loading...