Фото/Видео: „ХАОС“ во Бразил во текот на финалето

Демонстрантите не запреа ниту за време на финалето од Купот на Конфедерациите, голем хаос во Рио.
Имено, речиси целиот вчерашен ден поминал низ не толку сериозни инциденти, но, во вечерните часови (за време на финалето од Купот на Конфедерациите) очигледно било „одбран тајминг“ за хаосот да настане и да дојде до израз.
Според информациите кои ги пренесуваат медиумите, точно не се знае колку повредени има, познато е дека еден полицаец се здобил со тешки повреди бидејќи на него е фрлен молотов коктел.
Фото: Tanjug/APДемонстрантите не запреа ниту за време на финалето од Купот на Конфедерациите, голем хаос во Рио.

Пронајдете не на следниве мрежи: