Фото/Видео: Предводникот на „Гробари“ му ја извади капитенската лента на Шчеповиќ

Капитенот на екипата на белградски Партизан доживеа мошне непријатен момент на крајот од дуелот со Лудогорец во рамките од квалификациите за Лигата на Шампионите.На крајот од дуелот со бугарскиот претставник, предводникот на навивачката група „Гробари“, Милош Радисављевиќ, или познат како „Кими“, се симна долу на теренот и му ја извади капитенската лента на Марко Шчеповиќ.
Инаку, екипата на Партизан го загуби двомечот со бугарски Лудогорец во рамките од третото квалификациско коло за пласман во Лигата на Шампионите. На гостински терен загуби 2-1, додека пак на домашен терен, пред 22 000 гледачи беше поразен со 0-1.
Фото: telegraf.rsНа крајот од дуелот со бугарскиот претставник, предводникот на навивачката група „Гробари“, Милош Радисављ

Пронајдете не на следниве мрежи: