Фото+Видео: Скакулец на раката на Џејмс Родригез!

Интересен детал уловија ТВ камерите.На синоќешниот натпревар одигран во Форталеза меѓу селекциите на Бразил и Колумбија во рамките на четвртфиналето од Мундијалот во Бразил, ТВ камерите уловија еден мошне интересен детал.
Имено, мечот заврши со 2-1 во корист на „Кариоките“ кои се пласираа во полуфиналето, додека пак на спротивната страна колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез го постигна шестиот гол на натпреварувањето во Бразил со што би можел да биде и најдобар стрелец на Мундијалот.
Повеќе на: Sport365.mkНа синоќешниот натпревар одигран во Форталеза меѓу селекциите на Бразил и Колумбија во рамките на четвртфиналето од Мундијалот во Бразил, ТВ камери

Пронајдете не на следниве мрежи: