Фото/Видео: Стадион во Белград кој се наоѓа на кров од трговски центар

Не е шега, се работи за стадион кој е изграден според сите стандарди предвидени од УЕФА.Еве за што се работи поточно. Станува збор за нов трговски центар, кој е изграден во Белград, а на самиот кров ќе има фудбалски стадион.
Првиот трговски центар во Србија што на својот кров ќе има стадион со капацитет за 5000 гледачи ќе биде наменет за екипата на ФК Вождовац, екипа која се натпреварува во Јелен Супер Лигата на Србија.
Извор: prosoccer.mkЕве за што се работи поточно. Станува збор за нов трговски центар, кој е изграден во Белград, а на самиот кров ќе има

Пронајдете не на следниве мрежи: