Франција ја зафати огромно невреме: 125 илјади семејства останаа без струја

Поради силен ветер, кој достигнал брзина и до 160 километри на час, без електрична енергија останале 125.000 семејства во Франција, јави дописникот на МИА од Париз.Во невремето три лица се повредени, од кои едно се наоѓа во критична состојба откако со автомобил удрил во паднато дрво на патот.
Неколку области во Франција објавиле и портокалова фаза за опасност од бурата.
Според француската метеоролошка служба силните ветрови се очекуваат да траат до утре.Во невремето три лица се повредени, од кои едно се наоѓа во критична состојба откако со автомобил удрил во паднато дрво на патот.
Неколку о

Пронајдете не на следниве мрежи: