Французите се пласираа на Мундијалот, 40 секунди подоцна падна сервер на порно сајт

Интересна приказна ни доаѓа од Франција, чиј национален фудбалски тим успеа да го надополни резултатот од првата средба против Украина (0:2) и се пласира на Мундијалот.Имено, најголемиот француски продуцент за порно филмови Марк Дорсел им понуди на сите бесплатен пристап на неговата порно страница доколку Триколорите се пласираат на СП, а само 40-тина секунди откако судијата свирна за крај, серверот на вес страницата падна.
 
„Откако видовме дека резултатот тргнува го позитивна насока одлучивме додадно да ги засилиме нашите сервери, за оваа операција се одлучивме во брзање, но не очекувавме ваков резултат“, изјави Дорсел.
Гледајќи дека имаше голем интерес меѓу Французите, компанијата набрзо отвори неколку нови веб сајтови како сите би биле задовол(е)ни.
 Имено, најголемиот француски продуцент за порно филмови Марк Дорсел им понуди на сите бесплатен пристап на неговата порно страница доколку Триколор

Пронајдете не на следниве мрежи: