Фудбалер ја уби својата девојка: Не ни претпоставувал дека ОВА ќе го издаде!

Студентот на колеџот во Меривил Тенеси, кој е обвинет дека по раскинувањето ја убил својата  девојка, на Твитер пратил емотивна порака во која опишал колку му значела жртвата.Вилијам Рајли Гол (18) во средата бил обвинет за убиство, откако 16-годишната Ема Вокер била пронајдена мртва во својот дом во Ноксвил.
Фудбалерот на школскиот тим пукал во навивачката во понеделникот наутро додека спиела, а според зборовите на тетката на жртвата, Џени Велдон, не можел да се помири со фактот дека повеќе не се заедно.
Пред да матурира Гол оваа година, двајцата оделе во истото училиште.
Непосредно пред да биде уапсен во вторникот навечер, Гол на Твитер изразил длабока љубов кон жртвата и се потсетил на заедничките разговори за планирањето на заедничката иднина.
„Помислив дека ниеден заеднички спомен, ниеден важен момент кој го споделивме, повеќе нема да можеме да го оживееме…Те сакам Ема Џејн Вокер”, напишал Гол.
Реакциите на Твитер не ситвнуваат, поради времето на неговата објава.

That's my beautiful Emma. Rest easy now sweetheart. 1 Corinthians 13:8. Be sure to remind God about our verse.I love you.Forever and always. pic.twitter.com/gD2stHbY3z
— Riley (@rileygaul) November 21, 2016
Вилијам Рајли Гол (18) во средата бил обвинет за убиство, откако 16-годишната Ема Вокер била пронајдена мртва во својот дом во Ноксвил.
Фуд

Пронајдете не на следниве мрежи: