Фудбалерите на Барселона добија свирежи на својот стадион

Навивачите на каталонскиот гигант незадоволни од играта.Тимот на Барселона започна со победа во Лигата на Шампионите, но таа беше остварена со резултат само од 1:0 против кипарскиот Апоел. Сепак, домашните навивачи можеби очекуваа повеќе голови во мрежата на противникот и посигурна игра на своите миленици.
Во финишот на мечот се слушнаа свирежи по неколкуте грешки во нападот, а одбраната на Апоел лесно се справуваше со опасностите и сите медиуми денеска ги бараат причините за слабата игра на фаворитот. Луис Енрике направи големи промени во составот за овој дуел и Тер Штеген успеа да ја сочува победата на својот тим.
За повеќе информации прочитајте на sport365.mk. Тимот на Барселона започна со победа во Лигата на Шампионите, но таа беше остварена со резултат само од 1:0 против кипарскиот Апоел. Сепак, до

Пронајдете не на следниве мрежи: