Галатасарај заинтересиран за Бент

Loading...

Напаѓачот на англискиот премиерлигаш, Астон Вила, би можел од наредниот трансфер-преоден рок да премине во екипата на Галатасарај и да им се придружи на Дрогба и Снајдер.
Бент оваа сезона не се избори за место во стартните 11 на Астон Вила, бидејќи до шанса за докажување добија Кристиан Бентеке и Андреас Вајман.
Доколку испадне од лигата, Астон Вила ќе биде принудена да го продаде својот напаѓач за да ги намали трошоците за плати, Бент е еден од најплатените во тимот.
Се шпекулира дека овој играч би можел да го напушти тимот на Астон Вила доколку некој клуб понуди 10 милиони фунти.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Напаѓачот на англискиот премиерлигаш, Астон Вила, би можел од наредниот трансфер-преоден рок да премине во екипата на

loading...