Galaxy S5 ќе биде најавен на 24ти февруари!

Loading...

Samsung откри дека ќе организира нова прес-конференција на Mobile World Conference (MWC) во Барселона кон крајот на овој месец. Настанот ќе го носи името „Unpacked 5“.Досега, Samsung презентираше нови телефони на вакви настани, па реално е да очекуваме дека за првпат ќе го видиме Galaxy S5. На ова ни укажува и бројката во самото име на конференцијата, така што работите се поклопуваат.

Последните шпекулации за Galaxy S5 велеа дека уредот ќе доаѓа со 5,2 инчен QuadHD (2560 x 1440 пиксели) екран на допир, 16 мегапикселна камера, 3GB RAM и Android 4.4 KitKat. За перформансите ќе се грижи новиот 64 битен Exynos 6 процесор на Samsung, а ќе постои и верзија со моќниот Snapdragon 805 чипсет.
Повеќе на GSM Досега, Samsung презентираше нови телефони на вакви настани, па реално е да очекуваме дека за првпат ќе го видиме Galaxy S5. На ова ни укажува и бр

loading...
Loading...