Galaxy S5 скенер на очи и 20 мегапикселна камера?

Loading...

Како што се наближува пролетта, ние сме се повозбудени за презентацијата на новиот Galaxy S5 од страна на Samsung. Да погледнеме што велат шпекулациите овојпат…Одреден извор близок до корејскиот гигант вели дека уредот ќе поседува екран со 2K резолуција, односно 2560 x 1440 пиксели. Постои голема шанса за ова, бидејќи наводно и LG и Sony работат на уреди со екрани на оваа резолуција. Следната шпекулација вели дека нема да видиме огромна, 4,000 милиамперска батерија, туку „поскромна“ големина од 2900 милиампери.
 Повеќе на: gsm.mkОдреден извор близок до корејскиот гигант вели дека уредот ќе поседува екран со 2K резолуција, односно 2560 x 1440 пиксели. Постои голема шанса за

loading...
Loading...