Галијани задоволен од Алегри?

Претседателот на екипата на Милан, Адријано Галиани, потврди дека тимот на Милан е задоволен од учинокот на тренерот Масимилијано Алегри.
Со ова, на некој начин, Галијани само ги демантираше шпекулациите на италијанските медиуми кои пренесуваа дека наводно му се ближи крајот на Алегри на клупата на Милан.
„Работата на Алегри во Милан е сигурна, таа беше сигурна и кога губевме, сега е уште посигурна, тој беше главниот протагонист во победата над Барселона“ изјави Галијани.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Претседателот на екипата на Милан, Адријано Галиани, потврди дека тимот на Милан е задоволен од учинокот на тренерот М

Пронајдете не на следниве мрежи: