Гандоган би можел во Манчестер Јунајтед

Екипата на Манчестер Јунајтед би можела да го доведе во своите редови играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Гандоган.Дејвид Мојс, новиот тренер на англискиот шампион, најверојатно во средниот ред ќе добие засилување, и тоа ни помалку ни повеќе, туку играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Илкај Гандоган.
22-годишниот Гандоган се наоѓа на листата на желби на повеќе европски фудбалски гиганти, па неговата техничка подготвеност која на големо ја искористува во средниот ред би можел да ја примени и во англискиот шампион.Дејвид Мојс, новиот тренер на англискиот шампион, најверојатно во средниот ред ќе добие засилување, и тоа ни помалку н

Пронајдете не на следниве мрежи: