ГЕРЕТ БЕЈЛ НОВ ИГРАЧ НА РЕАЛ МАДРИД!!!

Постигнат е договор меѓу екипите на Тотенхем и Реал Мадрид во врска со велшкиот интернационалец Герет Бејл, па веста дека тој ќе биде нов член на кралскиот клуб силно одекна меѓу сите светски медиуми.Герет Бејл е нов играч на Реал Мадрид, трансферот вреди нешто повеќе од 100 милиони евра.
Се претпоставува дека се чека Солдадо да пристигне на „Вајт Харт Лејн“ од екипата на Валенсија, медиумите во Шпанија пренесуваат дека можно е да дел од договорот од трансферот на Бејл да биде и Алваро Мората да премине во Тотенхем, што ќе испадне одличен договор за тимот од Лондон.
Тоа е тоа, кога станува збор за Реал Мадрид, сите препреки се прескокнуваат без никакви потешкотии, она што изгледаше тешко и невозможно, излезе реалност, Реал Мадрид ќе издови над 100 милиони евра за трансферот на велшанецот Герет Бејл. Имено, точната цифра околу трансферот на велшанецот се претпоставува дека е 87 милиони фунти, или околу 100 милиони евра. Тоа е светски рекорд, рекорд кој ќе создаде можеби уште повисоки цени на трансфер пазарот.Герет Бејл е нов играч на Реал Мадрид, трансферот вреди нешто повеќе од 100 милиони евра.

Пронајдете не на следниве мрежи: