Герет Бејл во Манчестер Јунајтед?!

Според најновите информации кои ги пласираа во јавноста медиумите од Островот, се шпекулира дека новиот тренер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс, е сериозно заинтересиран да во својот тим го доведе играчот на Тотенхем, велшанецот Герет Бејл.
Според неофицијалните информации, најверојатно нема да има ништо од долгонајавуваното враќање на Кристиано Роналдо во Манчестер Јунајтед, па така англискиот шампион ќе се фокусира на ангажман на Бејл.
Манчестер Јунајтед има големи конкуренти кога станува збор ангажман на Бејл, бидејќи во „трката“ за потписот на велшанецот влезени се екипите на Реал Мадрид и ПСЖ, а тешка околност за реализирање на овој трансфер за Манчестер Јунајтед е тоа што претседателот на Тотенхем, Даниел Леви, изјави дека Бејл нема да биде продаден на ниту еден клуб од Англија.Според најновите информации кои ги пласираа во јавноста медиумите од Островот, се шпекулира дека новиот тренер на Манч

Пронајдете не на следниве мрежи: