Германски медиуми: Левандовски е фаворит на Гвардиола, преминува во Баерн?

Германските медиуми пренесуваат дека Марио Манџукиќ е дефинитивно во одлична форма, но, исто така велат дека напаѓачот на екипата на Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски, е “веќе договорен“ со екипата од Минхен.
Марио Манџукиќ игра одлична сезона во дресот на Баерн Минхен, најдобрите денови ги минува од својата кариера. Со огромна работа и труд практично ги освои симпатиите на Јуп Хејнкс до таа мера што тренерот на тимот од Минхен го прати Марио Гомез на клупата.
Според неофицијалните информации кои ги пренесуваат германските медиуми, се вели дека Роберт Левандовски е веќе „договорен“ со екипата на Баерн Минхен и кога станува збор за триото во нападот – Манџукиќ, Левандовски и Гомез, се чини дека Левандовски е во предност.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Германските медиуми пренесуваат дека Марио Манџукиќ е дефинитивно во одлична форма, но, исто така велат дека напаѓачот

Пронајдете не на следниве мрежи: