Германско-Македонска пресметка во ракометната Лига на шампиони

Металург и Вардар, нашите ракометни великани ги добија своите противници за четвртфиналната фаза од натпреварувањето.Металург ќе игра двомеч со германски Кил, а Вардар исто со претставник од Гермнаија, тимот на Фленсбург.
Првиот меч се игра на 16ти април, Вардар го пречекува Фленсбур, а Металург гостува во Германија кај Кил. По 4 дена се реванш средбите, Металург ќе игра во арената „Борис Трајкоски“, а Вардар ќе патува во Германија.
Во другите две четвртфинални двојки ќе се сретнат третиот Германски тим Раин-Некер Ловен и Барселона. Францускиот гигант ПСЖ ќе се измери со унгарски Везпрем.
Германија со три тима, Македонија со два тима, другите земји со по еден претставник.
Вардар веќе еднаш победи во Германија, а Металург на два пати беше убедлив во осминафиналето. Се надеваме на фајнл фор!Металург ќе игра двомеч со германски Кил, а Вардар исто со претставник од Гермнаија, тимот на Фленсбург.
Првиот меч се игра на 16ти април,

Пронајдете не на следниве мрежи: