Гимнастичарките од Северна и Јужна Кореја се прегрнаа за селфи

Ли Ен Ју е од Јужна Кореја, а нејзината ривалка, Хонг Ун Јонг е од Северна Кореја.Иако нивните држави технички се уште војуваат меѓу себе, овие атлетичарки се прегрнаа и направија селфи во понеделникот.
Ли Ен Ју има 17 години и веќе е шампион на Олимпијадата. Хонг пак, го освои златото во Пекинг во 2008 година во категоријата девојки. Двете беа видени како се смеат и си муабетат додека се подготвуваа за настап.
За среќа, фотографите го фатија моментот, кога Ли Ен Ју го зема телефонот и сигнализирајќи го знакот за мир со раката, сликна селфи со нејзината ривалка.

Иако нивните држави технички се уште војуваат меѓу себе, овие атлетичарки се прегрнаа и направија селфи во понеделникот.
Ли Ен Ју има 17 го

Пронајдете не на следниве мрежи: