Гласајте за Лазаров да победи во трката за најдобар играч од екс-Југославија

Кирил Лазаров е номиниран за играч на сезоната од просторите на поранешна Југославија во изборот на ракометниот портал Balkan-handball.Лазаров е во друштво на Домагој Дувњак од Хамбург, Ренато Сулиќ од Веспрем, Марко Вујин од Кил и Момир Илиќ кој беше најдобар стрелец во Лигата на шампионите со Веспрем.
Гласајте ТУКАЛазаров е во друштво на Домагој Дувњак од Хамбург, Ренато Сулиќ од Веспрем, Марко Вујин од Кил и Момир Илиќ кој беше најдобар стрелец во Лигата на

Пронајдете не на следниве мрежи: