Го чекала синот на аеродром: Кога особите од авионот ѝ го довеле детето, за малку ќе добиела инфаркт!

Loading...

37- годишната мајка доживеала шок на аеродром, кога го чекала својот 5-годишен син да се врати од патување.Марибел Мартинез, го доживеала најголемото изненадување досега, кога на аеродром, минатиот месец, еден од вработените ѝ довеле дете кое само што слетало од Домениканската Република, мислеле дека тоа е нејзиниот син…
Нејзиниот син воопшто не бил на летот за Њу Јорк.
„Беше скаменета и се плашеше дека е киднапиран“, рекол нејзиниот адвокат.
Според неговите зборови, тетката на детето го дала Енди во надзор на авио-компанијата и чекала додека авионот не полетал. Платила и дополнителни 100 долари за детето да биде под надзор на вработен од авио-компанијата. Но, тие го помешале детето со друго врсниче, а Енди отишол на лет за Бостон.

 
Но, за среќа, оваа бизарна грешка имала среќен крај и децата биле вратени кај родителите.
Погледнете го видеото:
Марибел Мартинез, го доживеала најголемото изненадување досега, кога на аеродром, минатиот месец, еден од вработените ѝ довеле дете кое само што сл

loading...