Го претепале детето до смрт, а потоа јаделе пица и имале односи

Смртта на малиот Скот Мекмилан, не ги спречи љубовниците да имаат секс, јадат пица и добро да си го поминат времето. Полицијата утврди дека детето пред смртта бил малтретирано цели три дена.Сѐ уште не е познато со што точно ги налутило детето, што Џилијан Тејт и нејзиното момче Гери Феленбаум го претепале до смрт. Полицијата дознала за овој инцидент од болничарите, кој парот веднаш ги повикал кога детето престанало да покажува знаци на живот.
Јавниот обвинител го нарече инцидентот „вистински американски хорор.“
– Родителите се изживуваа над момчето, нанесувајќи му повеќе удари во пределот на главата и стомакот. Тие го врзале за стол и го тепале со каиш, но и со други метални предмети. Во еден момент, го натераа да клекне на нозе и на крај му ја удрија главата од ѕид. Детето немаше големи шанси за преживување, рече обвинителот.
Овој пар живее во Честер Каунти, Пенсилванија. Тие го делеа заедничкиот простор за живеење со поранешната сопруга на Хари Феленбаум – Ембер, а покрај тригодишното дете кое трагично почина, тие имаат и еден шестгодишен син.
Тејт и Феленбаум се обвинети за убиство и моментално наоѓаат во притвор. Поранешната сопруга на Хари Феленбаум, исто така е приведена од страна на полицијата.
Сѐ уште не е познато со што точно ги налутило детето, што Џилијан Тејт и нејзиното момче Гери Феленбаум го претепале до смрт. Полицијата дознала за

Пронајдете не на следниве мрежи: