Го турнала сопругот во провалија по само една недела во брак

Штотуку се венчале, а младата невеста го турнала својот сопруг во провалија по една расправија.По само една недела по венчавката, Џордан Ли Грејем (22) го турнала сопругот Коди Ли Џонсон (25) во проалија додека шетале во националниот парк Гласијер во САД.
Таа и новопечениот сопруг се скарале додека биле на работ на  една провалија. Џордан се налутила и тргнала да си оди, а Коди ја фатил за раката. Џордан била бесна, па со двете раце силно го турнала и тој паднал во провалијата.
Откако Џонсон бил прогласен за исчезнат, таа на полицијата и изјавила дека сопругот заминал со автомобил темна боја во прошетка на планина со три непознати лица.
Во меѓувреме,  испратила порака на пријателката преку СМС дека „веќе се премислува за венчавката“ и дека сакала да разговара со сопругот, кој веќе бил мртов. 
Набрзо по злосторството управата на националниот парк пријавила дека го пронашла неговото тело. По една недела таа го признала злосторството дека го турнала сопругот во бездната.По само една недела по венчавката, Џордан Ли Грејем (22) го турнала сопругот Коди Ли Џонсон (25) во проалија додека шетале во националниот парк Гла

Пронајдете не на следниве мрежи: