Го затекнав мажот во кревет со друга…и им се придружив! Но, потоа…

Една загрепчанка дознала дека сопругот ја изневерува, и тоа на најлошиот можен начин-го фатила со љубовницата во кревет. Она што се случило потоа никој од нив тројца не можел ни на сон да го претпостави…Ќе го прескокнам глупавиот вовед, која сум, што сум, колку години и какви коса, задник и гради имам. Важно е само едно нешто. Разведена сум. До пред година ипол бев под заклетва „Во добро и во зло“, а претежно беше во зло, но сепак не сум од оние жени кои трпеле насилник, пијаница и безработник. Напротив, тој беше прекрасен маж, смирен, паметен, ситуиран, вистински господин. Но, здодевен. Да полуди човек. Беше секогаш во одело, ни убав, ни грд, по ништо не отскокнуваше. Да го видите во град, ќе го заборавите за 10 секунди. Мене отсекогаш ми беше шармантен, но тоа брзо помина, и остана некој хибриден вид на љубов, доверба, поврзаност…
Се помирив со неговата појава, ред и уредност. Секогаш се мораше да биде на свое место, чисто и уредно. Јас бев онаа која понекогаш намерно правеше неред во кујната или дневната, само колку да побегнам од неговиот опсесивно компулсивен свет. Се разбира, кога покрај себе имаш таков маж, ни на крај памет не ти е дека може да те изневери. Барем така мислев.
Еден понеделник го испратив на работа, се спакував и отидов на тридневна конференција во Стокхолм. Но, летот доцнеше, а потоа ми кажаа и дека е откажан од технички причини. Алтернативниот лет беше дури доцна попладнето, па така, морав да се вратам дома.
Таксито ме остави пред зградата, и точно пред автомобилот на маж ми. Па како? Зарем не е на работа? Во ништо не се посомневав, помислив дека нешто заборавил. А кога влегов дома, слушнав воздишки од спалната соба-машки и женски. И овде конечно ми светна. Не отидов веднаш таму. Воајерски стоев во ходникот и слушав како маж ми „работи“ друга жена. Во одразот на огледалото во ходникот успеав и да ја видам позата. Таа беше потпрена на креветот, а тој ја „удираше“ од страна.

Длабоко воздивнав, се обидов да се смирам, тивко отидов во кујната и си сипав жесток пијалок. Ми требаа неколку минути за да се приберам и да размислам. Бев љубоморна. И напалена. Неверојатно. Ме запали помислата на маж ми со друга жена. И претходно сум фантазирала за ваква комбинација, но никогаш не помислив дека нешто вакво ќе ме дочека дома.
И тогаш, како во транс, соблеков се од себе и влегов во спалната. Шокот и неверувањето го прекинав со зборовите: Драги, се е во ред. Не сум лута, само можеше и мене да ме вклучиш во приказнава. Знаеш дека тоа ми е фаназија. Тие и понатаму беа во шок, но се смирија кога пријдов, го бакнав и се спуштив на колена. Кога се оправи од шокот, тој се претвори во човек што никогаш не сум го запознала. А таа девојка со руса коса, прекрасно тело, и понатаму стоеше со облеката во рака и не знаеше што да прави. Затоа и  овде ја преземав иницијативата, и пријдов, и ја фрлив облеката на земја и почнав да ја бакнувам. Ја земав за рака и ја одведов до маж ми кој лежеше на креветот. Тогаш сите се опуштија, и во следните неколку часа се менувавме во сите можни комбинации. Не морам да ви опишувам, можете да замислите.

Крајот беше спектакуларен. Сета мокра отидов под туш. Се облеков без збор, спакував уште нешто и потоа отидов. Тие двајца останаа на креветот во тишина. Тој ми се јави многу пати, праќаше смс-пораки и пораки на Фејсбук, но, од моја страна доби ѕид. Во станот отидов да си ги земам работите додека тој беше на работа, а му се јавив дури по 2 месеци со остатокот од докази кои против него ги собрав во меѓувреме и со документи за развод.
И не се разведов зашто мажот ме изневери и ја изгубив довербата, туку зашто сфатив дека тоа не беше мажот со кој бев во брак. Водеше двоен живот, беше господин дома, а во другиот свет беше напален плејбој кој има секс со се по ред. Да, наскоро дознав за неговите средби, за дијаметрално спротивното однесување отколку она дома, за финансирање на други жени, за лажните одења на пат од работа и слично. И тоа е тоа. Се разведовме, неговиот совршен свет се сруши и сега и јавно живее како попален тинејџер, а јас си градам нов свет. И живеам.Ќе го прескокнам глупавиот вовед, која сум, што сум, колку години и какви коса, задник и гради имам. Важно е само едно нешто. Разведена сум. До пре

Пронајдете не на следниве мрежи: