Гоце Седлоски нов тренер на Хоризонт Турново

Поранешниот македонски репрезентативец, Гоце Седлоски, денес ќе биде назначен за нов тренер на екипата на Хоризонт Турново.По разделбата со Али Ѓунеш, екипата на Хоризонт Турново остана без стратег, па така турновци беа во потрага по нов тренер кој ќе треба да ги реализира целите на клубот.
Според информациите, нов тренер ќе биде Гоце Седлоски, поранешниот капитен на македонската сениорска фудбалска репрезентација.
Извор: ekipa.mkПо разделбата со Али Ѓунеш, екипата на Хоризонт Турново остана без стратег, па така турновци беа во потрага по нов тре

Пронајдете не на следниве мрежи: