Ѓоковиќ ќе донира 700.000 евра за Србија и Бих!

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот на Мастерс 1000 серијата во Рим, совладувајќи го првиот тенисер на светот Рафаел Надал, со 4:6, 6:3, 6:3.Ова е трет пат Ѓоковиќ да го освои торфејот во Рим, после 2008 и 2011 година.
Тој, на камерата по мечот напишал: „Ова е за Србија и Босна“ и доцртал срце.
Приходот (околу 700.000 евра), Ѓоковиќ ќе ги донира за помош за уништените подрачја на Србија и Бих од поплавите!
Ова е трет пат Ѓоковиќ да го освои торфејот во Рим, после 2008 и 2011 година.
Тој, на камерата по мечот напишал: „Ова е за Србија и Б

Пронајдете не на следниве мрежи: